Kolor roku Pantone 2022

Kolor roku Pantone 2022

Podziel się tym z innymi.

Co to jest kolor roku Pantone 2022?

Jak co roku oczekiwaliśmy na ogłoszenie koloru roku przez Pantone. Przedsiębiorstwo Pantone od 1962 roku, wydaje swój własny wzorzec barw ze skalą jednolitych kolorów. Pantone Color Institute™ działa globalnie. Firma obserwuje najnowsze trendy w świecie mody, filmu, show biznesu oraz sztuki. W oparciu o nie od lat wyznacza kolorystyczne trendy. Dlatego kolor roku Pantone 2022 nie wybrano przypadkiem.

Kolor roku Pantone 2022 - gdzie będzie miał swoje zastosowanie?
Kolor roku Pantone 2022

Dlaczego Very Peri został wybrany na kolor roku Pantone 2022?

Nowa barwa Very Peri o numerze 17-3938 zainspirowana jest pandemią COVID-19 oraz wirtualną rzeczywistością, w tym Metaverse oraz NFT. Pierwsze zjawisko dotyczy wymuszonych zmian dotychczasowych sposobów działania, drugie zaś sygnalizuje, że nowy świat już tu jest. Do zmiany w tę nową rzeczywistość ma przekonać nas kolor Very Peri.

Według przedstawicieli marki Pantone to dynamiczny błękit, podobny do koloru kwiatów barwinka. Zawiera on także fioletowo-czerwone akcenty. Wybrany z najcieplejszy odcieni niebieskiego ma zachęcać do optymistycznego patrzenia na zmieniającą się przyszłość.

Do czego używamy wzornika kolorów Pantone?

Często przy wykonywaniu oryginalnych projektów stron internetowych korzystamy z wzornika kolorów Pantone. Również przy wyborze kolorów strony przez klienta, posługujemy się tym wzornikiem. Dzięki czemu, wykonywany przez nas projekt i późniejsza realizacja strony, nie różni się od oczekiwań klienta. 

Odwiedź również nasz fanpage na facebooku!

  • Chciałbyś posiadać projekt strony internetowej z nowym kolorem roku Pantone 2022? Napisz do nas przez formularz kontaktowy lub zadzwoń pod numer: +48 698 741 084
Kolor roku Pantone 2022

Chcesz wiedzieć więcej na temat koloru roku Pantone 2022?

Zapraszamy do kontaktu

+48 698 741 084

Zapewniamy skuteczną obsługę dla rozwoju Twojej firmy w internecie