jak stworzyć projekt logo

Jak stworzyć projekt logo?

Podziel się tym z innymi.

Niezależnie od tego, czy projekt logo zlecisz grafikowi, czy może zajmiesz się tym osobiście, musisz wiedzieć, że na tym z pozoru prostym znaku, spoczywa obowiązek realizowania określonych celów wizerunkowych. Jeśli więc ktokolwiek, zechcesz zacząć określone prace graficzne, warto przeczytać nasz artykuł z ważnymi uwagami na co zwrócić uwagę przy tworzeniu projektu logo.

Czym jest projekt logo?

Otóż, projekt logo to cały proces, w skład którego wchodzi znak graficzny (sygnet) i przekaz tekstowy (logotyp). Zarówno sygnet jak i logotyp składają się na komunikację wizualną marki, jednak pełnią inne funkcje.

Warto przy tym zauważyć, że logo może składać się z samego znaku graficznego lub tylko z przekazu tekstowego.

Logotyp firmy jest rodzajem grafiki wykorzystywanej do tekstowego przedstawienia samego obrazu. A zatem, jest on częścią komunikacji wizualnej, ale nie zawsze jest częścią samego logo. Sygnet zaś jest symbolem graficznym, który znajduje się nad, pod lub obok logotypu, a czasem jest z nim połączony. Jest on częścią logo, ale tak samo jak logotyp, może funkcjonować samodzielnie.

jak stworzyć projekt logo
jak stworzyć projekt logo

Jak przygotować idealny projekt logo?

Przy projektowaniu logo dla swojej firmy warto pamiętać o 5 podstawowych zasadach, które są kluczowe do rozpoczęcia pracy nad wstępną koncepcją:

Styl logo – twoje logo powinno nawiązywać do wizerunku Twojej firmy
Minimalizm – unikaj zbyt wielu szczegółów
Monochromatyzm zaprojektowane logo powinno dobrze wyglądać w czerni i bieli (druk jednokolorowy)
Rozszerzenie pliku – upewnij się, że Twoje logo jest skalowalne 
Kompozycja – twoje logo powinno być wyważone artystycznie z zasadami podziału i równowagi

Więcej o tworzeniu projektu logo przeczytasz w naszej ofercie: Tworzenie Logo

Dlaczego dobry projekt logo jest tak ważny?

Patrząc na szeroki rynek usług, sprzedaży w kraju i na świecie trzeba pamiętać, że konkurencja nigdy nie śpi. Jeśli przy wizerunku swojej marki zapomnisz o oryginalności, przepadniesz w gąszczu kopii i podróbek.

Dlatego zanim zaczniesz tworzenie projektu logo, przyjrzyj się konkurencji. Zwróć uwagę na to jakie znaki oni wykorzystują czy kolorystykę i wyciągnij odpowiednie wnioski. Możesz stworzyć swoistą listę symboli, których twoje logo absolutnie nie powinno zawierać. jeśli chcesz się na tle konkurencji wyróżnić np. jeśli rywale chętnie korzystają z figur geometrycznych, postaw na inne rozwiązania. Takie działania z pewnością przyniosą Ci lepszy efekt w działaniu firmy niż kopiowanie – co znacząco przyczyni się do wzrostu sprzedaży.

Szukasz ciekawych inspiracji? Odwiedź naszego instagrama : @Webmentor.pl

jak stworzyć projekt logo

Chcesz wiedzieć więcej na temat projektu logo? 

Zapraszamy do kontaktu

+48 698 741 084

Zapewniamy skuteczną obsługę dla rozwoju Twojej firmy w internecie