Jak przygotować dobre zdjęcia produktów na stronę internetową

Jak przygotować dobre zdjęcia produktów na stronę internetową?

Podziel się tym z innymi.

W współczesnym świecie wizerunek sprzedawanych produktów musi być na wysokim poziomie z powodu ogromnej konkurencji. Dlatego przygotowując zdjęcia produktów na stronę internetową warto wspiąć się na najwyższy poziom estetyki i zadbać o to, aby prezentowane zdjęcia zachęcały do zakupu. Ale jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę robiąc zdjęcia? Wszystkiego dowiesz się w naszym artykule.

Po co dodawać zdjęcia produktów na stronę internetową?

O tym, jak ważne są wysokiej jakości zdjęcia produktów na stronie internetowej, wie każdy sprzedawca oraz właściciel sklepu internetowego. Nieatrakcyjne, rozmazane, mało wyraźne i nie uwypuklające zalet danego przedmiotu fotografie nie wyglądają najlepiej – co przyczynia się do spadku sprzedaży. Klient, który decyduje się na zakup danego produktu w sieci, z dużym prawdopodobieństwem wybierze ofertę sklepu, który ma estetycznie wyglądające zdjęcia produktów oraz ma stworzoną identyfikacje wizualną marki, która współgra z charakterem sprzedawanych przedmiotów.

Właściciel cechujący się takim spójnym wyglądem w internecie jest autentyczny i atrakcyjny na tle konkurencji, dzięki czemu zwiększy sprzedaż sprzedawanych produktów lub usług.

Jak przygotować dobre zdjęcia produktów na stronę internetową
Jak przygotować dobre zdjęcia produktów na stronę internetową

Jak przygotować atrakcyjne zdjęcia produktów na stronę internetową?

Przy codziennej współpracy z klientem, znajmy już wiele czynników, na które warto zwracać uwagę przy tworzeniu zdjęć internetowych czy to do użytku w sklepie czy na stronie internetowej:

Znajomość wizerunku marki – znając styl i główny charakter marki wiadomo w jakim kierunku stylizować zdjęcia danych produktów tak, aby były spójne w późniejszej publikacji na stronie lub sklepie internetowym
Aktualne trendy – jest to bardzo ważny czynnik ( szczególnie w przygotowywaniu sesji stylizowanych), w trendach chodzi głownie o sezonowe kolory, kompozycje lub aktualne designerskie przedmioty wystroju
Zasady fotografowania przedmiotów – warto wziąć pod uwagę, że przy robieniu zdjęć trzeba pamiętać o zwykłych zasadach kompozycji, czystego tła oraz co najważniejsze ostrości – bez tego niezależnie jak piękne zrobimy zdjęcie, nie będzie się dobrze prezentowało na stronie internetowej
Cel zdjęcia – przy tworzeniu kompozycji i wybierania produktów warto się zastanowić do czego potrzebujemy tego zdjęcia – czy użyjemy go np. jako główne zdjęcie przedmiotu, tło na stronie internetowej, reklama w social mediach czy może chcemy pokazać detale?

Na wszystkie te aspekty warto zwrócić uwagę przy przygotowywaniu zdjęć na stronę internetową, bez powyższych odpowiedzi i planu może być ciężko zabrać się do pracy, tak aby szybko i skutecznie osiągnąć zamierzony cel.

Szukasz ciekawych inspiracji? Sprawdź nasz FanPage na Facebooku@Webmentor

 

Zdjęcia produktów na stronę internetową - podsumowanie

Używane oryginalne zdjęcia produktów na stronę internetową są niezwykle ważne, jeśli chcemy w jak najlepszy sposób przedstawić nasze sprzedawane produkty i ofertę. Dodatkowo w zależności od charakteru naszych potrzeb możemy postawić na ukazanie przedmiotu za pomocą np. packshotów lub zorganizować całą sesję do powstania lookbooka marki. 

Warto pamiętać, że często chcąc zaoszczędzić wykonujemy sami zdjęcia, które nie są korzystne, dlatego warto zlecić fotografie profesjonalistą, tak aby zdjęcia były wykonane profesjonalnie. Dzięki czemu tak prezentujące się zdjęcia przyczynią się do wzrostu sprzedaży dla naszej firmy. 

Szukasz profesjonalnych zdjęć dla swojej firmy? Napisz do nas przez formularz kontaktowy lub na maila: hello@webmentor.com a my Ci pomożemy!

Jak przygotować dobre zdjęcia produktów na stronę internetową

Chcesz wiedzieć więcej na temat zdjęć produktów na stronę internetową?

Zapraszamy do kontaktu

+48 698 741 084

Zapewniamy skuteczną obsługę dla rozwoju Twojej firmy w internecie