ile kosztuje reklama w google

Ile kosztuje reklama w google i co składa się na jej koszt?

Podziel się tym z innymi.

Posiadając swój biznes w internecie chcemy być zauważeni. Szukając skutecznej reklamy w internecie możemy natrafić na wiele rodzajów reklamy. Jedną z nich jest reklama w Google Ads. Jednakże ile kosztuje reklama w google? –  na czym polega i co najważniejsze czy taka forma ogłaszania swojej firmy przynosi faktyczny efekt?  Wszystkiego dowiesz się w naszym specjalnie przygotowanym artykule.

Od czego zależy ile kosztuje reklama w google ads?

Najważniejszym czynnikiem przy zadaniu pytania „ile koszuje reklama w google” jest fakt, że koszt reklamy w Google Ads w dużej mierze zależy od tego jaką mamy wysokość budżetu –  czyli ile możemy za taką reklamę zapłacić. Jest to kluczowe pytanie przy tworzeniu takiej kampanii dla naszej marki.

Dodatkowo musimy pamiętać o idealnie dopasowanych słowach kluczowych, które opisują i pozycjonują naszą firme w internecie. Nieodpowiednio dobrane słowa kluczowe wyczerpią niepotrzebnie nasz założony budżet na reklamę, nie pozostawiając pola do popisu tym trafnym, które dobrze określają naszą ofertę. Co za tym idzie taka nieprzemyślana strategia nawet przy dużym budżecie okaże się nie trafna dla naszej firmy i nie przyniesie nam określonych wyników.

ile kosztuje reklama w google
ile kosztuje reklama w google

Ile kosztuje reklama w google? Co składa się na jej faktyczny koszt?

Na koszty kampanii w Google Ads wpływa kilka najważniejszych czynników:

  • Konkurencja – lub jej brak, zależy to od wielkości rynku, w którym danym charakterze chcemy umieścić. Im większa konkurencja tym zwiększają się koszty reklamy
  • Aktualne stawki CPC – są to stawki ustalane za „kliknięcie konkretnej reklamy” (Cost Per Click) – co ciekawe w tej opcji nie płacimy za samo wyświetlenie się reklamy, ale dopiero za jej kliknięcie
  • Sezonowość – w bardziej gorącym okresie dla reklamy np. przed świętami koszty kampanii mogą znacznie zdrożeć 
  • Agencja od reklamy Google Ads – warto wziąć pod uwagę, że przy założonym budżecie na reklamę należy uwzględnić: koszty przygotowania, prowadzenia, obsługi i optymalizacji kampanii, bez której nasza kampania może się nie przynieść żadnych efektów

Szukasz ciekawych inspiracji? Sprawdź nasz FanPage na Facebooku: @Webmentor

Ile kosztuje reklama w google? - podsumowanie

Jak już wiemy na koszt reklamy w Google Ads składa sie wiele czynników i przez to nie ma konkretnie określonych stawek na takie działania marketingowe. Koszty mogą wahać się od 350 do nawet 10 000zł. Jednakże warto pamiętać, że dzięki Google Ads to Ty kontrolujesz koszty reklamy internetowej dla swojej firmy. Nie zapłacisz więcej ukrytych kosztów niż wynosi ustawiony przez Ciebie miesięczny limit na reklamę.

Dodatkowo możesz też wstrzymać reklamy w dowolnym momencie, co jest bardzo dobrą opcją – szczególnie dla osób z ograniczonym budżetem.

Czy chciałbyś reklamę w Google dla swojej firmy? Napisz do nasz przez formularz kontaktowy. Czekamy na Twoją wiadomość!

Chcesz wiedzieć więcej na temat ile kosztuje reklama w google? 

Zapraszamy do kontaktu

+48 698 741 084

Zapewniamy skuteczną obsługę dla rozwoju Twojej firmy w internecie